Najszybszy faktoring dla MŚP w Polsce

Nie musisz czekać na termin
płatności.

Pieniądze możesz
mieć od razu!

https://www.polskatimes.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/a/w-czerwcu-i-lipcu-upadla-rekordowa-liczba-firm-przyczyna-zatory-platnicze,12352157/

 

W czerwcu upadło 71 przedsiębiorstw – koniec półrocza wiązał się z wyraźnym wzrostem liczby niewypłacalności. W lipcu to aż 90 firm. Przyczyną bardzo często jest nie brak zleceń, a opóźnienia w zapłacie za wykonane usługi czy wyprodukowane towary. Do końca roku może upaść 550, a może nawet sześćset podmiotów, tych najbardziej narażonych na zatory w płatnościach.

Piotr Gąsiorowski – Prezes Zarządu eFaktor S.A.:
– Nie istnieje zdefiniowany współczynnik faktur niezapłaconych do wystawionych, wskazujący na niebezpieczeństwo utraty płynności. Każda branża, a nawet firma, ma swoją własną wrażliwość na ryzyko. Jeśli jednak wystawianie faktur odbywa się szybciej niż wpływ należności na konto, każdy przedsiębiorca powinien zastanowić się, czy w jego biznesie wszystko jest w porządku. Problem sam się nie rozwiąże, w pewnym momencie zaległości w płatnościach stają się niebezpieczne i w praktyce podnoszą koszty działania firmy. W najgorszym scenariuszu może to doprowadzić do upadku przedsiębiorstwa.

– Cały czas udzielamy finansowania przedsiębiorcom, których firmy cierpią na odsuwaniu przez kontrahentów terminów płatności. Nie powinna to być jednak sytuacja beznadziejna, kiedy firma ma gruby pakiet niezapłaconych i w dodatku przeterminowanych faktur, może być już za późno. Po zabezpieczenie płynności finansowaniem zewnętrznym, np. faktoringiem trzeba udać się wcześniej.

Zostaw swoje dane! Wspólnie znajdziemy rozwiązanie dla Twojej firmy.