Najszybszy faktoring dla MŚP w Polsce

Nie musisz czekać na termin
płatności.

Pieniądze możesz
mieć od razu!

Mask group

Faktoring dla 
sportowców

Pomoc w finansowaniu i wsparcie płynności 
dla zawodowych sportowców

 

Finansowanie faktur w sporcie

Faktoring dla sportowców forma finansowania, która pozwala odebrać wcześniej środki z wystawionych faktur. To spieniężenie tu i teraz przyszłych przychodów z tytułu kontraktów z organizacjami sportowymi, świadczeń sponsorskich czy reklamowych. Faktoring poprawia płynność i zapewnia większy spokój przy planowaniu wydatków związanych z przygotowaniami czy startami w zawodach.

Nasi eksperci mają świadomość, jak ogromne koszty przygotowania do startów ponoszą zawodowi sportowcy. Bardzo często przygotowanie do zawodów to współpraca ze sztabem ludzi, treningi, wynajem obiektu, odnowa biologiczna i zabiegi medyczne. Z kolei przychody sportowców często są nieregularne, a te komercyjne odroczone w czasie. To właśnie w tym chcemy pomagać i przyspieszać płatności w sporcie!

Faktoring dla klubów sportowych to dobre rozwiązanie

handCash

Otrzymujesz gotówkę zaraz po wystawieniu faktury

ico puchar cash

Po chwili możesz inwestować pieniądze w przygotowania do startów

ico check 5

Likwidujesz zatory płatnicze i poprawiasz płynność finansową

ico people money

Finansujesz swój obóz przygotowawczy z przyszłych wpływów

Zobacz, w jaki sposób faktoring napędza sportowców

Poznaj historię Pana Macieja, zawodowego kierowcy rajdowego

Wyścigi samochodowe to piękny i widowiskowy, ale bardzo kosztowny sport. Już jako młody chłopak trenując karting przekonałem się, że bez odpowiedniego zaplecza finansowego, nie da się startować w zawodach.

AdobeStock 32609807
AdobeStock 174534119 Preview 1 2

Niewiele osób ma świadomość, koszt przygotowania samochodu, w którym startuję to blisko 1.000.000 złotych. A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo przecież w moich zespole znajdują się też mechanicy, pilot czy trener przygotowania fizycznego.

Utrzymanie zespołu z nagród za wyścigi byłoby nie możliwe, dlatego ważną częścią tego biznesu są sponsorzy. To dzięki nim możemy się ścigać, konkurować ze sobą i cieszyć oczy widzów pięknem sportów motorowych.

AdobeStock 87208847 Preview 1 4
AdobeStock 174534119 Preview 1 3

Problem stanowią jednak terminy płatności świadczeń sponsorskich. Kontrakty są wypłacane w kilku transzach, bardzo często przez cały czas trwania sezonu, a pieniądze są potrzebne tu i teraz.

Dlatego współpracuję z eFaktor. Wszystkie kontrakty sponsorskie finansuję właśnie u nich. Pieniądze zamiast przez cały sezon spływają do mnie jednego dnia. Dzięki temu mogę ze spokojem planować swoje starty i na czas płacić pracownikom oraz podwykonawcom.

Mask group 1
Naszych partnerów w biznesie, stawiamy na pierwszym miejscu

Wydawałoby się, że faktoring jest narzędziem dla firm z branż klasycznych. Jesteśmy dobrym przykładem, że faktoring jest dobrym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw, niezależnie od branży. Jako czołowa organizacja esportowa w Polsce, dzięki faktoringowi możemy przyspieszać transze płatności od naszych sponsorów. Pozwala nam to sprawniej funkcjonować i szybciej się rozwijać. Polecamy eFaktor ze względu na świetny kontakt i wzorową współpracę!

avatar on 2

Jarosław Śmietana

Przedsiębiorca, firma Illuminar Gaming

Opinie ekspertów eFaktor w mediach

5 stars

Sprawdź wypowiedzi ekspertów w mediach!

1 goal
goal red black L 1

Co transfer Ronaldo ma wspólnego z transferem Walukiewicza?

Jak działa faktoring dla sportowców?

Zostaw swoje dane! Wspólnie znajdziemy rozwiązanie dla Twojej firmy.