Najszybszy faktoring dla MŚP w Polsce

Nie musisz czekać na termin
płatności.

Pieniądze możesz
mieć od razu!

Wielu przedsiębiorców umożliwia swoim kontrahentom wydłużone terminy płatności za oferowane produkty czy usługi. Duża część przypadków związana jest z oczekiwaniem na opłacenie faktur 60, 90, czy nawet 120 dni. Zdarza się niestety, że po zrealizowaniu usługi czy dostawy, przedsiębiorca doświadcza opóźnienia w płatności od swojego kontrahenta, co często skutkuje zatorami płatniczymi. Rozwiązaniem tego problemu jest faktoring, zapewniający finansowanie działalności i poprawiający płynność finansową firmy. Faktoring pozwala na regulację zobowiązań przedsiębiorcy przed, lub w terminie płatności. Usługa ta świadczona jest przez faktora, wykupującego faktury od klienta, będącego wykonawcą usług lub dostawcą towarów do swoich kontrahentów.

Faktoring Gdańsk – która oferta jest najlepsza?

Faktoring w województwie pomorskim realizowany jest przez wiele firm. Ich oferta różni się od siebie głównie zakresem realizowanych rodzajów faktoringu oraz branżami, jakie mogą z niego skorzystać. Wybierając firmę, warto skupić się na kilku kluczowych czynnikach:

  • faktoring w Gdańsku powinien być prowadzony od wielu lat i być odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku małych i średnich przedsiębiorstw, pozwalając na wysoką płynność finansową firm,
  • załoga ekspertów powinna skupiać się w dużym stopniu na transparentności i edukacji swoich klientów, budując wieloletnią współpracę opartą na zaufaniu,
  • do współpracy ze swoimi klientami, firma powinna wnosić kompetencje pozwalające na lepsze zarządzanie finansami przedsiębiorstwa oraz poprawę płynności finansowej.

Powyższe czynniki skutkują wysokim zadowoleniem klientów. Obecnym liderem faktoringu w pomorskim, charakteryzującym się wszystkimi powyższymi cechami jest firma eFaktor.

Faktoring w Gdańsku prowadzony przez eFaktor, pozwala na współpracę z wieloma branżami. Wśród nich znaleźć można:

W zależności od branży i wymagań przedsiębiorcy, eFaktor oferuje kilka rodzajów faktoringu w województwie pomorskim:

  • faktoring klasyczny,
  • faktoring cichy,
  • faktoring odwrotny,
  • faktoring dla małych firm,
  • faktoring z terminalem,
  • faktoring eksportowy.

Charakterystyka rodzajów faktoringu

Faktoring sprawdza się niemal w każdej branży. Specyfika poszczególnych gałęzi gospodarki, wymusza jednak szczególnie korzystanie z faktoringu, czyniąc go niezastąpionym narzędziem zapewniającym płynność finansową. Odroczone terminy płatności są codziennością w wielu branżach. Poniżej kilka z nich:

Faktoring dla firm produkcyjnych

Polskie firmy produkcyjne nie mogą w obecnych czasach pozwolić sobie na rezygnację ze współpracy z dyskontami czy sieciami, które poza atrakcyjnymi cenami, wymagają także często długich terminów płatności, wynoszących nawet 120 dni. Rozwiązaniem tej sytuacji jest faktoring, będący szybkim i prostym sposobem na bieżące finansowanie przedsiębiorstw z branży produkcyjnej.

Faktoring pozwala na otrzymanie pieniędzy z faktur sprzedażowych nawet w tym samym dniu. Sprzedając towar, wystarczy wystawić fakturę, po czym przekazać ją firmie faktoringowej, która przeleje pieniądze na konto przedsiębiorcy. Pozwala to uniknąć długiego czasu oczekiwania na płatność od Klientów i zapewnia płynność finansową.

Faktoring dla transportu

Firmy transportowe bardzo często zmagają się z problemami dotyczącymi zatorów płatniczych, powodowanych najczęściej opóźnionymi płatnościami od strony kontrahentów. Ten rodzaj przedsiębiorstw boryka się również z innymi problemami, szczególnie dotkliwymi w czasie galopującej inflacji, takimi jak wysokie i niestabilne ceny paliw, czy rosnące opłaty drogowe.

Świetnym rozwiązaniem dla branży transportowej jest więc faktoring. Usługa ta skierowana jest nie tylko do przewoźników krajowych, ale także międzynarodowych. Pozwala ona otrzymać finansowanie niemal natychmiast po zrealizowaniu frachtu. Gotówka uzyskana z wystawionej faktury może więc zostać od razu przeznaczona na płatności za paliwo, raty leasingu czy inne zobowiązania.

Faktoring dla firm eventowych

Branża eventowa jest bardzo dynamicznie rozwijającą się gałęzią gospodarki, szczególnie po zakończeniu restrykcji związanych z pandemią. Na rynku przybywa wyspecjalizowanych firm i agencji, oferujących między innymi kompleksowe organizowanie imprez. Niezmiennie rośnie także podaż na ten rodzaj usług – głównie od klientów instytucjonalnych. Konferencje, targi, wyjazdy integracyjne czy spotkania biznesowe są wydarzeniami na stale wpisującymi się w kalendarze wielu przedsiębiorstw. Agencje rywalizują więc o zlecenia nie tylko za pomocą zakresu oferowanych usług i doświadczenia, ale także cen i warunków umowy, w szczególności terminów płatności.

Standardowo, w branży eventowej oferuje się 60-, czy 90-dniowe terminy. Druga opcja jest zdecydowanie wygodniejsza dla klienta, lecz mało korzystna dla firmy, ponoszącej szereg kosztów związanych z organizacją wydarzenia, takich jak wynagrodzenie pracowników czy opłaty dla podwykonawców. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi oczywiście faktoring, który dzięki szybkiemu wpływowi środków na konto firmy, pozwala na opłacenie wszystkich wymaganych zobowiązań.

Faktoring dla firm z terminalem płatniczym

Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy, że faktoring jest także możliwy w przypadku firm sprzedających towary czy usługi dla odbiorców detalicznych, jeżeli ich obiekt usługowy czy handlowy wyposażony jest w terminal płatniczy. Firmy prowadzące biznes w oparciu o płatności bezgotówkowe, mogą skorzystać z produktu faktoringowego, dzięki któremu można w prosty sposób usprawnić płynność finansową przedsiębiorstwa.

Dzięki temu rozwiązaniu, firma zapewnia sobie szybki dostęp do gotówki bez zbędnych formalności. Skutkuje to wysoką stabilnością finansową i umożliwia bezproblemowe rozwijanie działalności gospodarczej.

Faktoring dla klubów sportowych

Faktoring oferuje również coraz częściej swoje usługi klubom sportowym. Wynika to z faktu, że spłacanie większości pozyskiwanych i sprzedawanych zawodników, odbywa się w systemie ratalnym. Zdarza się, że proces trwa wiele miesięcy, a nawet lat. Oznacza to, że kluby sportowe długo muszą czekać na otrzymanie przelewów wynegocjowanych rat. Czas pandemii przyniósł również dodatkowe kłopoty wynikające z braku przychodów z dnia meczowego, spowodowane zamkniętymi przez długi czas trybunami. Oprócz biletów, opłacenia wymaga bowiem także catering, pamiątki, gadżety sportowe czy koszulki.

Kluby sportowe znalazły jednak proste rozwiązanie pozwalające na skrócenie czasu oczekiwania na przelew środków za sprzedanych zawodników. Płatności wykonuje się zazwyczaj na podstawie faktur. Faktoring pozwala więc klubom sportowym na natychmiastowe otrzymanie pieniędzy z transferów. Obowiązek oczekiwania na kolejne transze za transfer, spoczywa na firmie faktoringowej, która otrzymuje środki zgodnie z harmonogramem spłat.

Faktoring dla firm budowlanych

Faktoring w sektorze budowlanym jest najczęściej wykorzystywany przez wykonawców, czyli przedsiębiorstwa budowlane, które realizują kontrakty oraz producentów i dystrybutorów zaopatrujących w materiały budowlane. Branża budowlana charakteryzuje się wystawianiem faktur z długim odroczonym terminem płatności. Wpływ na taki stan mają czynniki, takie jak: faktury o wysokich wartościach, sezonowość zleceń czy podwyższone ryzyko działania. Przedsiębiorstwa budowlane często oczekują na płatność od swoich klientów (na przykład deweloperów) nawet do 120 dni, przez co ryzykują utratę płynności finansowej, narażając się nawet w skrajnych przypadkach na bankructwo.

Rozwiązaniem tego problemu jest faktoring z dopasowanymi typami finansowania faktur. Najpopularniejszy model finansowania to faktoring jawny, podczas którego kontrahent jest informowany o cesji wierzytelności, gwarantując dodatkowo objęcie wszystkich faktur monitoringiem spłaty.

Faktoring dla firm handlowych

Odroczone płatności są obecnie normą w handlu. Właściciele przedsiębiorstw handlowych często wystawiają faktury zezwalające na odroczony termin płatności – często 30, czy nawet 60 dni. Taka sytuacja sprawia jednak, że firma traci dostęp do należnych środków finansowych. Skutkiem tego, wiele małych hurtowni i sklepów boryka się z problemem spłaty wymaganych należności, takich jak podatki, ZUS, prąd, czynsz czy wynagrodzenie pracowników.

Dzięki faktoringowi dla firm handlowych, przedsiębiorstwo ma możliwość terminowego opłacania wszystkich kosztów stałych, nie ryzykując przy tym utraty płynności finansowej. Faktoring mobilizuje także kontrahenta firmy do terminowego opłacenia faktur.

Zostaw swoje dane! Wspólnie znajdziemy rozwiązanie dla Twojej firmy.