Najszybszy faktoring dla MŚP w Polsce

Nie musisz czekać na termin
płatności.

Pieniądze możesz
mieć od razu!

Grupa eFaktor pozyskała finansowanie przy wsparciu Accession Capital Partners

  • Pakiet finansowania obejmuje dwa modele: gwarantowaną pożyczkę wspierającą bieżącą działalność eFaktor i inwestycję kapitałową.
  • eFaktor to najdynamiczniej rozwijająca się firma faktoringowa w Polsce, od 2017 r. zwiększył wartość wykupów ponad 10-krotnie, z 91 mln zł do 962 mln zł w ubiegłym roku.
  • Dzięki dokapitalizowaniu eFaktor chce zostać największym faktorem pozabankowym do 2028 roku.

 
Pakiet finansowania przeznaczony jest dla eFaktor i Finea – wyspecjalizowanych dostawców usług faktoringowych dla MŚP. Obejmuje gwarantowaną pożyczkę, przeznaczoną na wsparcie działalności eFaktor i Finea. Druga forma zaangażowania, to inwestycja wzmacniająca bazę kapitałową spółki, umożliwiająca dywersyfikację źródeł pozyskiwania kapitału, a tym samym pozwalająca na zwiększenie atrakcyjności oferty produktowej eFaktor. Dofinansowanie będzie wspierało dalszy rozwój szybko rosnącego i rentownego biznesu faktoringowego.

eFaktor jest szybko rozwijającą się, niezależną polską spółką, świadczącą usługi faktoringowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Rozpoczął działalność w 2015 r., systematycznie rozszerzając skalę aktywności w kolejnych latach. Od 2017 r. zwiększył wartość wykupów ponad 10-krotnie, z 91 mln zł w 2017 r. do 962 mln zł w ubiegłym roku. Obecnie wykupuje już faktury o wartości ponad 1 mld zł rocznie i jest na drodze do osiągnięcia rekordowego wzrostu w tym roku. Do maja sfinansował faktury o wartości 535 mln zł (343 mln zł w tym samym okresie w 2023 roku). Dzięki pozyskaniu pakietu finansowania eFaktor chce zostać największym faktorem pozabankowym do 2028 roku.

Finansowanie pochodzi z AMC V SCA SICAV RAIF, któremu doradza Accession Capital Partners (ACP). Transakcja ta jest trzecią transakcją ACP w tym roku. ACP inwestuje ze swojego piątego funduszu, który został uruchomiony w ubiegłym roku i zamknął się kwotą 336 mln euro w czerwcu 2024 roku.

Pozyskanie doświadczonego Partnera pozwoli nam na jeszcze większą skalę wspierać rozwijające się firmy w zarządzaniu ich płynnością finansową. Przyspieszając płatności, pomagamy przedsiębiorcom w stabilizacji działania i dajemy impuls do efektywnego i zyskownego konkurowania na rynku. Doświadczenie ACP w finansowaniu wzrostu jest zgodne z naszą własną misją i jesteśmy przekonani, że pomoże nam osiągnąć nasze cele. Chcemy utrzymać status najszybciej rozwijającego się faktora w Polsce. Na rynku jesteśmy znani ze względu na szybkość i elastyczność działania. Wsparcie Partnera daje nam dostęp do bardzo konkurencyjnego kosztowo i szerszego kapitału, tym samym jesteśmy w stanie oferować atrakcyjne warunki finansowe dla każdej grupy klientów MŚP, z limitami faktoringowymi do 15 milionów złotych – Piotr Gąsiorowski, prezes eFaktor S.A.

Zespół eFaktor oferuje dynamiczny instrument finansowy dla coraz większej liczby małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Doceniając znaczenie efektywności finansowej w budowaniu ambitnych biznesów, rozumiemy kluczowy wpływ faktoringu i cieszymy się, że możemy wspierać rozwój eFaktor w nadchodzących latach – Piotr Sadowski, Partner w ACP.

eFaktor i Finea dysponują zdywersyfikowaną bazą klientów, zbudowaną dzięki silnym kanałom dystrybucji wykorzystującym brokerów, partnerów i źródła wewnętrzne. Solidne ramy zarządzania ryzykiem pomagają utrzymać niski wskaźnik niewypłacalności i utrzymywać wysoką jakość portfela Klientów. eFaktor zatrudnia obecnie zespół 60 doświadczonych specjalistów. Wyróżniki rynkowe eFaktor to przede wszystkim szybkość udostępniania finansowania klientowi – jest możliwe nawet w 24 godziny, a także wyjątkowa elastyczność w dopasowaniu formy umowy do potrzeb klienta.

ACP działa w Europie Środkowo-Wschodniej od 2000 r. poprzez swoje biura w Wiedniu, Warszawie, Bukareszcie, Budapeszcie i Pradze. Do tej pory grupa zebrała zobowiązania w wysokości ponad 1,2 mld euro w pięciu dedykowanych funduszach kapitału wzrostu. Fundusze są wspierane przez renomowanych inwestorów instytucjonalnych, w tym Europejski Fundusz Inwestycyjny, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz szereg banków, biur rodzinnych, funduszy emerytalnych i firm ubezpieczeniowych z Europy, USA i Azji.

Więcej informacji udziela:

Daniel Trzaskoś

daniel.trzaskos@brandscope.pl

606 61 21 44

Zostaw swoje dane! Wspólnie znajdziemy rozwiązanie dla Twojej firmy.